Lehet valaki allergiás a karikagyűrűre?
Ez az allergiás reakció valamelyik fém hatására alakul ki, ami a gyűrűben található, általában a platinára, vagy a nikkelre. Ha meg akarjuk határozni, hogy pontosan melyik fémre vagyunk allergiásak, vagy az, hogy egyáltalán tényleg fémallergiánk van-e, bőrgyógyász segítségét kérhetjük.
A nikkel
A nikkel a leggyakoribb fém, amely allergiákat okoz. A szürke színű fémet gyakran használják gyűrű készítéséhez egyéb fémekkel ötvözve. Általában a fehér karikagyűrűkben fordul elő, a sárga és vörös aranyban nem de a platina gyűrűkben is előfordúlhat nikkelt. Ha feltételezzük, hogy nikkel allergiánk van, akkor erről vizsgálatokkal lehet megbizonyosodni, melyeket érdemes elvégeztetni. A platina is okozhat allergiás tüneteket magában, azonban ez lényegesen ritkább, mint a nikkel allergia. Olyan is előfordul hogy valaki magára az aranyra érzékeny!
Tünetek
Ahogy írtuk a bevezetőben is, a leggyakoribb tünetek a fémallergiára a viszkető, kipirosodott, kiszáradt gyűrű alatti bőr. A pontos oka ezeknek az allergiáknak még nem ismert, azonban az allergia ténye kimutatható, és bár nem kezelhető, de enyhíthető
Kezelések
Ahogy írtuk az előbb, teljesen nem lehet kigyógyulni belőle, ha egyszer kialakult, azonban sok mindent tudunk tenni a tünetek enyhítésének érdekében. Az egyik ilyen lehetőség, hogy bőrgyógyászhoz fordulunk, aki ír fel nekünk megfelelő krémet. Ha a gyűrű viselés következtében alakul ki nálunk ez az allergia, de ennek ellenére továbbra is viselni szeretnénk a karikagyűrűt, akkor azt javasolják a szakemberek, hogy kenjük be a gyűrű alját átlátszó körömlakkal, hogy a fém ne érintkezzen bőrünkkel viseléskor.
Mire figyeljünk karikagyűrű vásárlásakor?
Aki tudja, ha allergiás ezekre a fémekre, az tud ennek megfelelően gyűrűt választani magának. Ha allergiásak vagyunk a nikkelre, válasszunk olyan, megbízható karikagyűrű készítőt, aki biztosan nem fog olyan fémet felhasználni gyűrűnk elkészítésekor, melyre allergiásak vagyunk.